Bezsenność nazywana jest także chorobą cywilizacyjną. Zaburzenia snu dają poczucie dyskomfortu w życiu codziennym, a w najgorszym wypadku mogą doprowadzić do poważnych, psychicznych powikłań. Czynników wywołujących ten stan jest wiele, a wszystkie wynikają z prowadzonego stylu życia. Specjaliści zalecają farmakoterapię, która sprawia, że sen staje się komfortem, a tym samym i dzień przynosi długo wyczekiwaną radość życia oraz trzeźwość umysłu.

Czytaj więcej: Bezsenność

Schizofrenia to ogromne wyzwanie dla współczesnej medycyny. Ma charakter totalny, gdyż dotyka wszystkich poziomów funkcjonowania organizmu. Chorzy odbierają świat na swój sposób, przez co mogą czuć się nierozumiani, oszukiwani i zagubieni. Objawy towarzyszące chorobie, w dużym więc stopniu, ograniczają ich funkcjonowanie w życiu prywatnym i społecznym.

Czytaj więcej: Schizofrenia

Przyczyny lęku wynikają z indywidualnych przeżyć człowieka, którego rozwój psychiczny jest uzależniony od otoczenia. Niewytłumaczalne, wewnętrzne poczucie strachu oraz zbliżającego się niebezpieczeństwa, ogranicza swobodę jednostki, a w konsekwencji może doprowadzić do zaburzeń, których rozwiązaniem jest farmakoterapia.

Czytaj więcej: Lęki